CLB-Kempen info voor
ouders
info voor
leerlingen
info voor
leerkrachten
onderwijskiezer.bescholen en medewerkersover onshome

Leerkrachten

Op stap naar een handelingsgericht overstapverslag

Binnen CLB-Kempen is de werkgroep ‘zorg voor leerlingen met specifieke onderwijsbehoeften’ bezig met het voorbereiden van een ‘handelingsgericht overstapverslag’ bij de verwijzing naar buitengewoon onderwijs (BuO) en in het verlengde geïntegreerd onderwijs (GON). Schooljaar 2009-2010 willen we dit invoeren.


Tot op heden moe(s)ten we hierin vooral aangeven wat er allemaal schort aan een leerling (nadruk op kindkenmerken) om dan een overstap naar BuO of de keuze voor GON te ‘verantwoorden’.

In de toekomst brengen we verslag uit van het begeleidingstraject (zorggeschiedenis) dat de leerling met specifieke onderwijsnoden doorlopen heeft, of beter gezegd: het gefaseerd proces van zorg dat scholen, CLB en externe hulpverleners aan de leerling aangeboden hebben. Wat heeft gewerkt en wat niet, en waarom zijn de mogelijkheden van het zorgbeleid van de gewone school uitgeput? Is de besluitvorming op de onderscheiden momenten in het traject (zorgniveaus of fasen van het zorgcontinuüm) optimaal verlopen?

Dit is één van de belangrijkste argumenten om te verantwoorden dat een leerling beter de overstap maakt naar het BuO. Een ander belangrijk onderdeel van het overstap verslag is het ‘gewenste onderwijsaanbod’ op dit moment? Het zoeken naar afstemming van de specifieke onderwijsnoden van de leerling en het geboden onderwijs dus. Wat heeft deze leerling nu nodig en in welk concreet onderwijsaanbod zal dit kind het beste gedijen in de toekomst? Wat is de volgende stap in dit zorgtraject.

In het licht van het voorgaande zal je dan begrijpen dat dit voor scholen (en het intern zorgsysteem van scholen) ook iets betekent. Scholen zullen, in overleg met CLB en ouders, de stappen van hun zorgtraject moeten kunnen aantonen. In die zin zullen ze mee een stukje van het verslag ‘moeten schrijven’ of er althans voor zorgen dat hun zorggegevens voor CLB-medewerkers op een bepaalde manier beschikbaar zijn.

Naar vorige pagina

Info geplaatst op 21-04-2010 en laatst aangepast op 21-04-2010.

Webmaster: Ruben Hendrickx
CLB-Kempen 2012
veelgestelde vragenhulplijnencolumnslinksvacatureszoeken

CLB-Kempenprivacy en gebruiksitemapcontact